Hatékony megoldás tetvességre

 nitcombsm1

Rendelje meg itt a serkefésüt
Ára: 1270 Ft /db

Cecília

Cecília

Mennyi ideig volt benn a gyürü?

  • Összesen rövidebb ideig mint 5 hét : 
    • Helyezzen be azonnal vagy a megszokott kezdönapon egy új gyürüt.
  • Összesen hosszabb ideig mint 5 hét :
    • Amennyiben NEM volt közösülés a 4. hét után helyezzen be azonnal egy új gyürüt és használjon 7 napig óvszert  amíg a gyürü ismét megbízhatóvá válik
    • Amennyiben volt közösülés a 4. hét után és az 72 órán belül volt akkor javasolt az esemény utáni tabletta alkalmazása és 7 napon keresztül óvszert kell használni.
    • Ha a nemi közösülés a 4. hét után régebben mint 72 órája volt, akkor orvoshoz kell menni aki még 5 napon belül spirált helyezhet el.

Ha a gyürü szándékosan vagy véletlenül kikerült a hüvelyböl akkor a tanácsok azzal függenek össze, hogy ez melyik héten történt.

  1. héten :  
    1. Amennyiben  a gyürü hüvelybö való eltávolítása/kicsúszása elötti 5 napban vagy az utáni elsö héten NEM volt nemi közösülés akkor elegendö, hogy 1 hétig ( 7 napig) óvszert használ. A gyürü ugyanis ebben az esetebn 7 napon keresztül nem ad elég védettséget. 
    2. Ha volt nemi közösülés és az 72 órán belül történt akkor javasot az esemény utáni tabletta alkalmazása és 7 napon keresztül óvszert kell használni közösülés esetén. 
    3. Ha a nemi közösülés régebben mint 72 órája volt akkor orvoshoz kell menni aki még 5 napon belül spirált helyezhet el.
  2. héten : 
    1. Amennyiben NEM vot közösülés elegendö, hogy 7 napig óvszert használ, amíg a gyürü ismét megbízhatóvá válik
    2. Amennyiben volt közösülés és az 72 órán belül volt akkor javasolt az esemény utáni tabletta alkalmazása és 7 napon keresztül óvszert kell használni.
    3. Ha a nemi közösülés régebben mint 72 órája volt, akkor orvoshoz kell menni aki még 5 napon belül spir'lt helyezhet el.
  3. héten : tegyen be azonnal egy újabb gyürüt vagy azonnal kezdje meg a gyürümentes szünetet.
  1. Amennyiben  a gyürücsere elötti 5 napban vagy az utáni elsö héten NEM volt nemi közösülés akkor elegendö, hogy 1 hétig ( 7 napig) óvszert használ. A gyürü ugyanis ebben az esetebn 7 napon keresztül nem ad elég védettséget. 
  2. Ha volt nemi közösülés és az 72 órán belül történt akkor javasot az esemény utáni tabletta alkalmazása és 7 napon keresztül óvszert kell használni közösülés esetén. 
  3. Ha a nemi közösülés régebben mint 72 órája volt akkor orvoshoz kell menni aki még 5 napon belül spirált helyezhet el. 
2014. szeptember 29., hétfő 19:03

Ha ön a mini-pill tablettát használja

A mini-pillt folyamatosan kell szedni szünet nélkül. Ezért erre a fogamzásgátlóra a következök vonatkoznak.

Ha éppen el kezdte szedni a mini-pillt és mindjárt az elsö héten elfelejtett egy tablettát idöben bevenni, azaz 24 + 12 óránál hosszabb idö telt el két tabletta között akkor javasolt az esemény utáni tabletta, ha 5 nappal az elfeljetett tabletta elött vagy az elfelejtett tablettát követö 7 napban közösülésre került sor.

Ha már egy ideje szedi a mini-pillt és elfelejtett egy tablettát idöben bevenni (36 óránál hosszabb idö telt el két tabletta bevétel között) akkor még nem kell azonnal esemény utáni tablettát bevenni, viszont legalább 7 napon keresztül javasolt óvszert használni közösülés esetén

Ha ez alatt  a 7 nap alatt a közösülés óvszer nélkül történt vagy az óvszer elszakadt akkor viszont szükség van az esemény utáni tablettára.

2014. szeptember 27., szombat 12:55

Harmadik kategóriás gyógyszerek

Ezeknek a gyógyszereknek súlyos vagy veszélyes hátrányos hatása van a gépjármüközlekedésben történö részvételre. Ez a hatás összehasonlítható > 0,8 ezrelék véralkoholszinttel. Ez a javasolt terápiás adagolásra vonatkozik és az elöírt indikációban. Ettöl eltérö indikációkban és adagolásban alkalmazva valamint más gyógyszerekkel kombinálva az alábbi tanácsok nem érvényesek, más gyógyszerek ezt a hatást tovább súlyosbíthatják vagy felerösíthetik.

Tanácsok:
- Ha lehetséges ne használjon gyógyszer ebböl a kategóriából ha az autóvezetés elengedhetetlen munkájához vagy a mindennapi életben. Írasson fel egy  gépjármüvezetés szempontjából biztonságos gyógyszert az I kategóriából.
Ha ez nem lehetséges akkor:
- kezdje a kezelést a lehetö legalacsonyabb dózissal.
- Ne vezessen autót amíg ezt a gyógyszert szedi.
- Mellékhatások amelyek a biztonságos gépjármüvel történö közlekedést veszélyeztetheti mint például, aluszékonyság, szédülés és fáradtság, kordinációs zavarok, kettöslátás vagy látászavarok.

Ebbe a kategóriába tartozó gyógyszerek:
A
alfentanyl
alimemazin
alprazolam
amitriptyline
B
bromazepam
brotizolam
buprenorfin
C
chloordiazepoxid
chloorpromazin
clemastin
D
dextromoramid
diazepam
dosulepin
doxepin
F
fenobarbital
fentanyl
fenytoin
flunitrazepam
flurazepam
H
hydroxyzin
L
levomepromazin
loprazolam
lorazepam
lormetazepam
M
meprobamát
mianserin
midazolam
mirtazapin
morfin
N
nitrazepam
O
oxazepam
P
pentazocin
periciazin
pethidin
piritramid
primidon
promethazin
R
remifentanyl
S
sufentanyl
T
temazepam
tramadol
trazodon
Z
zolpidem
zopiclon

2014. szeptember 27., szombat 12:36

Második kategóriás gyógyszerek

Ezeknek a gyógyszereknek gyenge vagy közepes hátrányos hatása van a gépjármüközlekedésben történö részvételre. Ez a hatás összehasonlítható 0,5-0,8 ezrelék véralkoholszinttel. Ez a javasolt terápiás adagolásra vonatkozik és az elöírt indikációban. Ettöl eltérö indikációkban és adagolásban alkalmazva valamint más gyógyszerekkel kombinálva az alábbi tanácsok nem érvényesek.

Tanács:
- A kezelést kezdje a legalacsonyabb adagolással.
- Ne vezessen autót a gyógyszerszedés elsö 2 hetében.
- Mellékhatások amelyek a gépjármüközlekédesben való részvételt hátrányosan befolyásolhatják például szédülés, fáradtság, latászavar, aluszékonyság. Ne javasolt az autóvezetés mindaddig amíg ezek a tünetek jelen vannak.

Az ebbe a kategóriába tartozó gyógyszerek:
A
(dex)amfetamin
apomorfin
B
benperidol
biperidén
bromokriptin
brómperidol
bupropion
C
carbamazepin
cinnarizin
clobazam
clomipramin
clonazepam
clorazepinsav
clozapin
codein
cyproheptadin
D
dexchlorfeniramin
dextropropoxyfén
disulfiram
droperidol
E
entacapon
ethosuximid
F
felbamat
fenelzin
flufenazin
flunarizin
flupentixol
fluspirilén
G
gabapentin
H
haloperidol
hydromorfon
I
imipramin
K
ketotifen
L
lamotrigin
levetiracetam
levodopa
lítium
M
maprotilin
meclozin
memantin
methadon
N
nalbufin
naltrexon
nortriptylin
O
olanzapin
oxatomid
oxcarbamazepin
oxycodon
P
penfluridol
perfenazin
pergolid
pimozid
pipamperon
piracetam
pizotifen
pramipexol
prazepam
Q
quetiapin
R
risperidon
ropinirol
S
scopolmin
sertindol
sulpirid
T
tiaprid
topiramaat
tranylcypromin
trihexyfenidyl
V
valproinsav
vigabatrin
Z
zuclopentixol

2014. szeptember 27., szombat 12:32

Elsö kategóriás gyógyszerek

Ezek a gyógyszerek nem rendelkeznek negatív hatással a gépjármüközlekedésben való részvételre vagy csak nagyon kis mértékben befolyásolják azt. Hatásuk összehasonlítható a <0,5 ezrelék véralkoholszinttel. Ez a javasolt terápiás adagolásra vonatkozik és az elöírt indikációban. Ettöl eltérö indikációkban és adagolásban alkalmazva valamint más gyógyszerekkel kombinálva az alábbi tanácsok nem érvényesek.

Tanács:
- A kezelést kezdje a legalacsonyabb adagolással.
- Az elsö napokban mellékhatásként aluszékonyság, szédülés, fáradtság, látászavar léphet fel.
- Amíg ezek a tünetek jelen vannak ne vezessen autót!

Az ebben a kategóriába tartozó gyógyszerek:
A
alosetron
amantadin
B
buspiron
C
cetrizin
citalopram
D
desloratadin
E
ebastine
escitalopram
F
fexofenadin
fluoxetine
fluvoxamin
G
granisetron
L
levocetirizin
loratadin
M
methylfenidát
mizolastin
moclobemid
O
ondansetron
P
palonosteron
paroxetin
R
rasagilin
S
selegilin
sertralin
T
terfenadin
tropisetron
V
venlafaxin

2014. szeptember 27., szombat 12:21

Bevezetö

Különbözö vizsgálatokból kiderült, hogy bizonyos gyógyszerek nem kívánatos, hátrányos hatással vannak a gépjármüvel történö közlekedésre. Föleg azok a gyógyszerek amelyek a központi idegrendszer ingerlékenységét csökkentik vagy fokozzák de azok a gyógyszerek is amelyeknek szédülést, hirtelen elalvást vagy homályos látást okoznak mellékhatásként.
A különbözö gyógyszerek három kategóriába sorolhatók. Kevés hátrányos hatás (Kategória I), gyenge vagy közpes hátrányos hatás (Katergória II) és súlyos vagy veszélyes hatás (Kategória III). A besorolás a nemzetközileg elfogadott ICADTS osztályozás alapján történik. 

Kategória A hatás leírása Megfelelö véralkoholkoncentráció
I Kevés hátrányos hatás < 0,5 ezrelék
II Gyenge vagy közepes hátrányos hatás 0,5-0,8 ezrelék
III Súlyos vagy veszélyes hatás > 0,8 ezrelék

A gyógyszereket a szerint kell megítélni, hogy milyen betegségben írták öket elö. Ugyanaz a gyógyszer más kategóriába sorolható ha depresszióban alkalmazzák mint ha neuropátiás fádalom esetén írták fel az alacsonyabb adagolás miatt is. Több olyan gyógyszer együttes szedése amelyek a géjármüforgalomban való részvételt befolyásolják is meghatározza a közlekedésben való részvétel megítélését. A betegség maga is egy indok lehet arra, hogy ne javasoljuk a betegnek az autóvezetést, ehhez szakorvosi vélemény szükséges. Ilyen például az epilepszia.

2014. szeptember 27., szombat 11:11

Köszöntöm a honlapomon

Honlapomnak két célja van. Egyrészt szeretném Önt segíteni abban, hogy hogyan kezelje a kevésbé súlyos panaszait amivel nem minden esetben kell orvoshoz fordulnia, másrészt bámilyen gyógyszerekkel kapcsolatos kérdésére szakszerü, személyre szabott, független választ, tanácsot adjak. Az e-mailben küldött válaszok és tanácsok ingyenesek.

Különös figyelmet fordítok a krónikus betegségekben szenvedökre és krónikus gyógyszerszedökre akik sokszor több gyógyszert szednek egyidejüleg.

Itt választ kaphat gyógyszerek biztonságos alkalmazásáról, mellékhatásairól, utazással és nyaralással kapcsolatos problémáira. 
Szeretném felhívni a figyelmet az interneten keresztül vásárol gyógyszerek veszélyeire és a fiatalok között oly népszerü drogok használatára.

Tanácsaim nincsenenk semmiféle összefüggésben gyógyszereladással és az oldalam üzemeltetése non-profit jellegü.

Öngyógyszerezés

Az öngyógyszerelés a gyógyszertári betegellátás egyik nagyon fontos része. Az orvosi költségek növekedése miatt egyre több ember kér segítséget a panaszaira közvetlenül a gyógyszertárakban. A televízió, rádió önti magából a különbözö gyógyszerreklámokat ami a hozzá nem értöket megtévesztheti.

Lényeges, hogy mielött a gyógyszerész egy recept nélkül is kapható gyógyszert kiad tájékozódjon a beteg igényeiröl és körülményeiröl.

A következö 4 kérdés amire válaszolnia kell ha egy recept nélkül is kapható terméket szeretne vásárolni illetve tanácsot kér valamilyen panaszra.

  • Kinek lesz a gyógyszer, illetve kit érintenek a panaszok?
  • Mióta állnak fenn a panaszok?
  • Próbált-e már valamilyen gyógymódot?
  • Szed-e más gyógyszereket is?

Az alábbiakban 20 kisebb panasszal kapcsolatban talál utasításokat a panaszok elemzésére és kezelésére illetve, hogy milyen esetekben kell az orvoshoz fordulni. Minden panaszhoz megtalálja a hozzátartozó betegtájékoztatót amit ki tud nyomtatni.

Az itt felsorolt panaszokkal nem minden esetben kell orvoshoz fordulnia.

Könnyen enyhítheti a panaszokat a felsorolt tanácsok betartásával, esetleg a gyógyszertárban recept nélkül kapható készítmények használatával.

Néhány kivételtől eltekintve az itt felsorolt valamennyi gyógyszer vagy készen kapható vagy elkészíthető a gyógyszertárakban.

Néhány gyógyszer, mint például mebendazole vagy cinnarizine csak vényre kapható, viszont ezek a gyógyszerek is vannak annyira biztonságosak, hogy az előírások betartásával nyugodtan lehet őket használni orvosi előírás nélkül. Hollandiában már a vény nélkül kapható gyógyszerek csoportjába tartoznak. A domperidon alkalmazását az Európai gyógyszerengedélyezési hatóság szükítette. Kizárólag orvosi elöírás és ellenörzés mellett alkalmazható.

 

1. oldal / 3

Oldalunk cookie-kat használ a jobb felhasználói élmény érdekében. Bővebben